Skip to main content

logo fp cmyk cz white

logo fp cmyk cz white

Direction

O čem to je?

Direction Liberec & Jablonec je mapa, která by neměla chybět ve Vaší kapse. Ať už tu jste jen na pár hodin nebo na týden, tady najdete informace o tom, co v Liberci a Jablonci vidět, slyšet, cítit, prožít a navštívit. A kdo řekl, že tohle jsou ta nejzajímavější místa? Byli to sami obyvatelé obou měst, kteří nám dávali své tipy a doporučení, co by v mapě nemělo chybět. Nečekejte tedy suchého průvodce, jakých jsou na světě tisíce, ale dílo, které ukazuje, jak svá města vidí místní.

Mapa pro zvídavé návštěvníky

Novou skupinu návštěvníků Liberce a Jablonce nad Nisou nelze jednoduše vymezit věkem. Napsat, že je pro "dospělé" je nedostatečné. Kdo se cítíme být dospělý? A neceníme si snad faktu, že si v sobě udržujeme část "dítěte" po celý život? Naše nová mapa je pro lidi v aktivním věku, kteří u nás chtějí najít jak odpočinek, tak zábavu. Nebojí se nových zkušeností, někteří chtějí sportovat, vidět muzeum či galerii nebo zajímavá místa našich měst - ať již přírodní, kulturní, architektonistická nebo průmyslová. Zajímají se o tradiční styl života, řemesla a práce v navštíveném regionu, stejně jako o jeho jedinečnosti a neopakovatelnou atmosféru.

Pokud se do informačního centra nedostanete, můžete si mapu stáhnout a vytisknout.

Mapa pro rodiny s dětmi

V únoru 2016 jsme vydali první vydání mapy Direction pro rodiny s dětmi. Jde v pořadí již o druhou mapu série Direction – netradičního průvodce městy Liberec a Jablonec nad Nisou. Mapa je k dispozici zdarma v informačních centrech obou měst.

Pokud se do informačního centra nedostanete, můžete si mapu stáhnout (níže) a vytisknout.

Direction Liberec & Jablonec

Na podzim roku 2014 jsme vydali dotisk mapy Direction Liberec & Jablonec. Dostaneš ji třeba v informačních centrech v Liberci a v Jablonci.

Pokud se do informačního centra nedostaneš, můžeš si mapu stáhnout a vytisknout.

Aktuálně

 • 23. 5. 2017

  na informačních centrech je k dispozici Mapa pro zvídavé návštěvníky

 • 1. 6. 2016

  spuštěn webový formulář pro sběr tipů pro nově vznikající mapu zaměřenou na (dospělé) návštěvníky

 • 11. 5. 2016

  pomalu, pomaloučku se připravuje mapa zaměřená na dospělé návštěvníky obu měst. Za několik chvil spustíme vlastní sběr tipů, proto sledujte tento web a facebook

 • 16. 2. 2016

  mapa pro rodiče s dětmi je na světě! najdete ji v Městském informačním centru v Liberci (nám. Dr. E. Beneše) a v Jabloneckém kulturním a informačním centru (dům Scheybalových, ul. Kostelní)

 • 30. 6. 2015

  ukončen sběr tipů pro mapu pro rodiče s dětmi

 • 23. 4. 2015

  spuštěn webový formulář pro sběr tipů pro nově vznikající mapu pro rodiče s dětmi

 • prosinec 2014

  vydán 1. dotisk mapy Direction Liberec & Jablonec

 • 17. 2. 2014

  spuštění webu

Vyhodnocení sběru pro Mapu pro rodiče s dětmi

Děkujeme všem zúčastněným, kteří se podíleli na sběru informací k připravované mapě pro rodiče s dětmi. Sešlo se nám celkem 359 dotazníků z čehož bylo 293 papírových a 66 elektronických.

V dotaznících bylo dohromady 430 tipů na zajímavá místa v Liberci, Jablonci nad Nisou a okolí díky kterým jsme identifikovali 121 míst. Nejčastěji jste doporučovali Jabloneckou přehradu (20×), Dinopark v Liberci (13×) a Libereckou ZOO (13×).

Nyní nás čeká podrobné zpracování všech došlých tipů a vyhodnocení, které se dostanou do mapy. No a samozřejmě samotná tvorba mapy :) Sledujte tedy náš facebook, tento web, nebo se informujte v městských informačních centrech v Liberci a Jablonci jak jsme na tom :)

A protože máme rádi statistiku a statistika věda je, tak několik čísel a grafů*:

 • nejmladší respondent: 8 let
 • nejstarší respondent: 75 let
 • průměrný věk respondentů: 31 let
 • věkový medián: 34 let

* Všechny statistiky vychází z dotazníků, kde byly vyplněny údaje o respondentech. Výsledek je tak poněkud zkreslený, skutečnost by se však neměla výrazně odlišovat.

Mapu vytvořili

 • Tým LOS
 • TUL
 • MIC Liberec
 • JKIC

Kontakt:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Grafika mapy: Spoj.se